با عبور دادن جریان الکتریکی از یک سیم مسی ،  در اطراف آن نیروی به وجود می آید که به آن میدان مغناطیسی گفته میشود .میدان مغناطیسی عاملی است که باعث جذب یا دفع الکترون ها و پروتن های موجود در مواد میشود ، این نیرو در زمین به صورت طبیعی وجود داشته  و  ما آن را با نام نیروی مغناطیسی ( مثلا نیروی بین قطب ها ) می شناسیم ، در  برق مغناطیس که بهتر است به آن الکترومغناطیس بگوییم ، زیر بنای  همه چیز است ،این نیرو دارای  ابعاد مثبت و منفی  مختص به خود است .  موبایل  ها ، ژنراتور ها ،  موتورها ، ترانس ها ، رادیو ، تلویزیون و… از اصل ساده ی مغناطیس  پیروی کرده و عمل کرد آنها بر همین مبنا میباشد .  نویزهای  الکتریکی ( که تاثیر بدی بر مدارات الکترونیک دارند ) ، تاثیر بد امواج بر بدن موجودات زنده و… از جمله مضرات پدیده ی الکترومغناطیس  هستند .

cst_appliction

CST STUDIO SUITE از ماژول  های  زیر  تشکیل  شده است :

CST MICROWAVE STUDIO® )CST MWS):

CST MWS ابزاری ویژه برای شبیه سازی سه بعدی EM (الکترومغناطیسی -Electromagnetic) قطعات فرکانس بالا میباشد ، این ابزار اولین انتخاب گروه های تحقیقاتی در زمینه ی شبیه سازی قطعات فرکانس بالا نظیر آنتن ها ، فلیتر ، مدارات کوپلر ، ساختار های چند لایه با تاثیرات EMC و SI میباشد . محیط کاربر پسند این نرم افزار باعث میشود که طراحی  و شبیه سازی در آن به سرعت انجام شود .

CST DESIGN STUDIO™)CST DS):

CST DESIGN STUDIO محیطی گرافیکی جهت طراحی شماتیک سیستم های الکترومعناطیسی میباشد ، در این بخش کاربر میتواند با استفاده از قطعات مداری نظیر مقاومت ، ترانزیستور ، خازن و… یا مدل های Ibis یا Touchstone مدار مورد نیاز برای ماژول های  CST MICROWAVE STUDIO®, CST PCB STUDIO®, یا CST CABLE STUDIO® را طراحی کند . کلیه مدارات طراحی شده در CST DESIGN STUDIO به عنوان یک بلوک در ماژول های ذکر شده قابل استفاده هستند .

DESIGN STUDIOi

CST EM STUDIO® )CST EMS):

CST EM STUDIO برای شبیه سازی الکترومغناطیسی دستگاه های ثابت و فرکانس پایین نظیر موتور ، ژنراتور ، سنسور ، ترانسفورماتور های اندازه گیری ، قطعات الکترونیکی و… استفاده میشود . در این ماژول میتوان تاثیر فرکانس های مختلف بر روی اجزای دستگاه تحت تست را مشاهده کرد .

cst-ems

CST PARTICLE STUDIO® )CST PS):

CST PARTICLE STUDIO به صورت تخصصی جهت شبیه سازی سه بعدی میدان های الکترومغناطیسی ارائه شده است ، این ماژول در کاربرد های نظیر طراحی magnetrons ، تنظیم  electron tubes و مدل سازی منابع particle و قطعات شتاب دهنده (accelerator component) بسیار کارآمد است .

CST MPHYSICS® STUDIO)CST MPS):

CST MPHYSICS ماژولی پرقدرت و کاربر پسند جهت انجام آنالیز استرس دما و استرس مکانیکی بر روی قطعات است ، این ماژول با سایر ماژول های موجود در نرم افزار  CST STUDIO SUITE در ارتباط بوده و کاربر میتواند ضمن انجام آنالیز های مورد نیاز توسط ماژول های CST MICROWAVE STUDIO®CST EM STUDIO® and CST PARTICLE STUDIO® تاثیرات دما و تنش مکانیکی که بر اثر میدان های فرکانس بالا یا عبور جریان یا … در قطعه ایجاد میشود را آنالیز کند . 

CST PCB STUDIO®)CST PCBS):

CST PCB STUDIO ماژولی کاربردی جهت انجام آنالیز های (signal integrity (SI)power integrity (PI و electromagnetic compatibility EMC بر روی فیبر های مدار چاپی (PCB) میباشد ، توسط این ماژول کاربر میتواند فایل های PCB خروجی نرم افزار  های همچون CadenceMentor Graphics, Zuken و Altium را آنالیز کرده و تست های ذکر را بر روی مسیر های مسی موجود بر روی فیبر انجام دهد . جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تست ها میتوانید به این صفحه مراجعه کنید .

cst-pcbs

CST CABLE STUDIO )CST CS):

CST CABLE STUDIO جهت انجام آنالیز های signal integrity (SI), conducted emission (CE), radiated emission (RE), and electromagnetic susceptibility-EMS بر روی سیستم های پیچیده و بزرگی که در آنها تعداد زیادی کابل وجود دارد ، ارائه شده است . در این ماژول امکان نمایش کابل و سیگنال موجود در آن به صورت دو و سه بعدی وجود دارد و کاربر میتواند نقشه های خود را از نرم افزار های عمومی MCAD و ECAD به این ماژول وارد کند . با استفاده از تست های ذکر شده ، کاربر میتواند صحت سیگنال منتقل شده توسط کابل  و عدم تاثیر میدان های الکترومغناطیسی ایجاد شده توسط کابل های دیگر بر روی آن را بررسی کرده و در صورت نیاز در همین ماژول مسیر کابل یا محل اتصال آن را تغییر دهد .

cst-cs

آموزش نصب نرم افزار :

آموزش نصب نرم افزار CST Studio Suite 2015+SP1 به روایت تصویر ، برای شروع نمایش بر روی تصویر زیر کلیک کنید ، نمایش تصاویر بسته به سرعت اینترنت شما ممکن است تا چند ثانیه طول بکشد .

مراحل نصب CST Studio Suite 201

ویژگی های ورژن 2015 :

ویژگی های ورژن 2015 نرم افزار را در این فایل مشاهده کنید .

توجه داشته باشید :

  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار به این ادرس  و این آدرس مراجعه کنید .
  • در  صفحه ی  دانلود دو کتاب  آموزشی برای  این نرم افزار  اورده شده است  :
    • آموزش  مقدماتی  نرم افزار  cts با ارائه ی  نکات کلیدی ، نوشته  سید محمد رضا رضوی  زاده ( دانشگاه صدا سیما )
    •  مجوعه آموزش  های  انگلیسی  ارائه شده از  طرف شرکت سازنده ( 5  فایل  آموزشی  )
حجم و ورژن نرم افزار:ورژن 2015 به همراه سرویس یک یک،دانلود در 21 بخش 200 مگابایتی و یک بخش 118 مگابایتی

password: C.ST_STU.DIO_SUI.TE_2015@www.nonlinear.ir

 Copyright © 2015. PARTO GOSTAR IRIC Company - PGICO.IR

Top